All Products
-
LCD TFT Display
-
Touch Screen TFT Display
-
Round TFT Display
-
TFT Color Display
-
AMOLED Display Module
-
Micro OLED Display
-
Bar Type TFT
-
Square TFT Display
-
High Brightness LCD Display
-
COB LCD Display
-
Sunlight Readable TFT
-
UART TFT Display
-
LCD Display Module
-
PMOLED Display
-
Epaper Display
-
LED Digital Display
-
Capacitive Touch Panel
Keywords [ lcd display tft ] match 958 Products.
1.8 Inch VR Tft Lcd Display 1920x1080 Resolution 500c/d Driving IC EK79303AB
| Display Technology: | VR LCD |
|---|---|
| Name: | VR TFT Display |
| Size: | 1.8" |
1.45 Inch Round LCD Display Module 412x412 QSPI Interface 450 CD/M2
| Display Technology: | TFT Lcd Display |
|---|---|
| Name: | Round TFT Display |
| Size: | 1.45" |
4.5 Inch TFT LCD Display Module With Touch Panel, 1920x1080 Resolution, 1200nits 50PINS Lvds Interface
| Display Technology: | Lcd Display |
|---|---|
| Name: | Industrial Touch Screen Monitor |
| Size: | 4.5" |
8 Inch Tft Lcd Display 1024X768 Resolution LVDS Interface 350c/D Free View Angle
| Display Technology: | Lcd Display |
|---|---|
| Name: | Advertising Displays |
| Size: | 8 " |
5 inch tft lcd display with PCBA and touch panel 800x480 resolution, 20 pins 4-WIRE SPI interface ,free view angle
| Luminance: | 300 (min),450 (Typ.) |
|---|---|
| Drive Ic: | ST7789V3 |
| Interface: | HDMI,MIPI,RGB,LVDS,SPI |
3.5 inch 320*240 IPS LCD display with capacitive touch 54PIN SPI+RGB
| Display Technology: | LCD Display |
|---|---|
| Name: | 3.5 Inch TFT |
| Size: | 3.5" |
2.0 inch 240*320 450 brightness, 22PIN plugging, interface: MCU 8bit IPS LCD display can be equipped with touch
| Display Technology: | LCD Display |
|---|---|
| Name: | 2.0 Inch TFT |
| Size: | 2.0" |
2.1 inch 480*480 300 brightness 24PIN MIPI IPS LCD display can be equipped with touch
| Display Technology: | LCD Display |
|---|---|
| Name: | 2.1 Inch TFT |
| Size: | 2.1" |
3.0 inch 480*854 300 brightness 40PIN interface: MIPI IPS LCD display can be equipped with touch
| Display Technology: | LCD Display |
|---|---|
| Name: | 3.0 Inch TFT |
| Size: | 3.0" |
5.99 inch LCD display, 720*1480 resolution, MIPI interface, IPS full viewing angle
| Display Technology: | LCD Display |
|---|---|
| Name: | 5.99 Inch TFT |
| Size: | 5.99" |

