All Products
-
LCD TFT Display
-
Touch Screen TFT Display
-
Round TFT Display
-
TFT Color Display
-
AMOLED Display Module
-
Micro OLED Display
-
Bar Type TFT
-
Square TFT Display
-
High Brightness LCD Display
-
COB LCD Display
-
Sunlight Readable TFT
-
UART TFT Display
-
LCD Display Module
-
PMOLED Display
-
Epaper Display
-
LED Digital Display
-
Capacitive Touch Panel
2.68 Inch Bar Type TFT LCD Display Module with touch panel 142RGB x 428 Resolution and QSPI interface
| Display Technology: | Bar Type Lcd |
|---|---|
| Name: | Bar Type Tft |
| Size: | 2.68 " |
1.1 Inch AMOLED Display Module with 126*294 Resolution and 450cd/m2 oncell touch 4-SPI interface
| Display Technology: | AMOLED Display |
|---|---|
| Name: | Oled Display Screen |
| Size: | 1.1" |
0.60-inch Micro OLED Display | 3000 Brightness, 120Hz High Refresh Rate, Dual Interfaces (I2C/MIPI) Suitable for Outdoor Detection / VR Devices, HD Self-illumination, Quick Integration
| Display Technology: | AMOLED Display Module |
|---|---|
| Name: | Micro OLED Display |
| Size: | 0.6Inch |
1.12 inch AMOLED display 126X294 dots 3-wireSPI/4-wireSPI interface driving IC JD9613
| Display Technology: | AMOLED |
|---|---|
| Name: | AMOLED Screen |
| Size: | 1.12 |
2.88 Inch TFT Display Module 480*640 Resolution 400cd Brightness GC9503V Driving IC MIIPI 2l/RGB16 Bit Interface
| Display Technology: | TFT LCD Display |
|---|---|
| Name: | Lcd Module |
| Size: | 2.88 |
Brightness TFT Display Panel with GT911 Touch Panel Ic Wide Viewing Angle and ILI9881C Driver Ic
| Luminance: | 300 (min),450 (Typ.) |
|---|---|
| Touch Panel Ic: | GT911 |
| Driver Ic: | ILI9881C,NT35596,ILI9225G |
STN(Blue)/ TRANSMISSIVE/Negative,128 segment output/ 64 common outputs
| Display Mode: | STN(Blue)/ TRANSMISSIVE/Negative |
|---|---|
| Name: | 128 Segment Output/ 64 Common Outputs |
| DUTY: | 1/64 |
6.2 inch Bar Type TFT LCD display , 360X960 Resolution, 40PINS RGB+SPI, 300cd/m2,
| Display Technology: | Bar Type Display |
|---|---|
| Name: | 6.2 Inch TFT |
| Size: | 6.2 |
6.4 inch TFT display module with 1024x768 resolution and LVDS interface for vehicle applications
| Display Technology: | FHD Display |
|---|---|
| Name: | TFT Color Display |
| Size: | 6.4" |
2.4 inch AMOLED Display Module with HDMI board, 800 Cd/M2, 450x600 Resolution, SPI/MCU/MIPI interface
| Display Technology: | AMOLED Display Module |
|---|---|
| Name: | Oled Touch Screen Module |
| Size: | 2.4 " |

