All Products
-
LCD TFT Display
-
Touch Screen TFT Display
-
Round TFT Display
-
TFT Color Display
-
AMOLED Display Module
-
Micro OLED Display
-
Bar Type TFT
-
Square TFT Display
-
High Brightness LCD Display
-
COB LCD Display
-
Sunlight Readable TFT
-
UART TFT Display
-
LCD Display Module
-
PMOLED Display
-
Epaper Display
-
LED Digital Display
-
Capacitive Touch Panel
Keywords [ tft lcd display ] match 980 Products.
7 Inch Tft Lcd Display 1024×600 Resolution 1000c/d Sunlight Readable 50 Pins RGB
| Display Technology: | TFT Display |
|---|---|
| Name: | Lcd Screen Display |
| Size: | 7" |
10.1 Inch TFT LCD Display With 1280x800 Resolution 1000cd/m2 Brightness Sunlight Readable 20 Pins LVDS View Angle ALL
| Display Technology: | TFT Display |
|---|---|
| Name: | Lcd Screen Display |
| Size: | 10.1" |
10.1 Inch TFT LCD Display With 800x1280 Resolution 1000c/d Sunlight Readable 40 Pins LVDS View Angle ALL Driving IC /
| Display Technology: | TFT Display |
|---|---|
| Name: | Industrial Display |
| Size: | 10.1" |
2 Inch Tft Lcd Display 720×1280 Resolution 1000c/d Sunlight Readable 40 Pins MIPI
| Display Technology: | High Brightness LCD |
|---|---|
| Name: | Lcd Screen |
| Size: | 2" |
3 Inch Round TFT LCD Display 480x480 RGB 24 Bit SPI Interface 450 CD/M2
| Display Technology: | Lcd Display |
|---|---|
| Name: | Round TFT LCD |
| Size: | 3 " |
2.68 Inch Bar Type TFT LCD Display Module with touch panel 142RGB x 428 Resolution and QSPI interface
| Display Technology: | Bar Type Lcd |
|---|---|
| Name: | Bar Type Tft |
| Size: | 2.68 " |
4.5 Inch Tft Lcd Display 720*1280 Resolution, 4 Lane MIPI Interface, LCD Driver FL11290, 600C/D
| Display Technology: | Lcd Display |
|---|---|
| Name: | TFT Display |
| Size: | 4.5 " |
Luminance LED TFT LCD Display ST7789V3 Drive Ic Wide Viewing Angle for All Applications
| Luminance: | 300 (min),450 (Typ.) |
|---|---|
| Backlight Type: | LED |
| Drive Ic: | ST7789V3 |
5 inch tft lcd display ,720*1280 resolution,40 PIN RGB interface ,free view angle, 460-500 CD/M2
| Power Supply: | ALL |
|---|---|
| Response Time: | 8ms |
| Storage Humidity: | 5%-95% |
9 inch tft lcd display ,1024*600 resolution, 30 PINS MIPI interface ,driving IC EK79007AD+EK73217BCGA, 1000 CD/M2
| Interface: | 20pins MIPI |
|---|---|
| Pixel Configuration: | R.G.B. Vertical Stripe |
| Product Applications: | Instruments, Meters |

