All Products
-
LCD TFT Display
-
Touch Screen TFT Display
-
Round TFT Display
-
TFT Color Display
-
AMOLED Display Module
-
Micro OLED Display
-
Bar Type TFT
-
Square TFT Display
-
High Brightness LCD Display
-
COB LCD Display
-
Sunlight Readable TFT
-
UART TFT Display
-
LCD Display Module
-
PMOLED Display
-
Epaper Display
-
LED Digital Display
-
Capacitive Touch Panel
Keywords [ 4 inch tft lcd display module ] match 916 Products.
1.44 Inch LCD Screen Resolution 128*128 250 Brightness 10PIN SPI-4 ST7735S Touch Friendly
| Display Technology: | LCD Display |
|---|---|
| Name: | 1.44 Inch TFT |
| Size: | 1.44" |
0.86 Inch PMOLED Module Display, 96x32 Resolution , 28 Pins I2C Interface, Driving IC SSD1316Z2
| Display Technology: | PMoled Display |
|---|---|
| Name: | Small Oled Screen |
| Size: | 0.86" |
2.4 Inch Uart Tft Display , 240x320 Resolution, TTL Interface 14 Pins 4Wire SPI Serial Screen
| Display Technology: | Uart Display |
|---|---|
| Name: | Serial Port Screen |
| Size: | 2.4" |
4.58 Inch Bar Type TFT Display 320x960, 40 PINS 3SPI+18RGB interface, 400c/d
| Display Technology: | Tft LCD |
|---|---|
| Name: | LCD Screen |
| Size: | 4.58" |
3 Inch Dot Matrix Lcd Module STN/FSTN, 128X64 DOTS, Driving IC ST7565P, 4 Wire SPI Interface
| LCD Display Type: | STN Lcd |
|---|---|
| Name: | Dot Matrix Lcd |
| Panel Size: | 3 Inch STN COG |
1.8 inch TFTlcd module with PCBA 128X160 resolution 4-wire SPI interface driving IC ST7735S
| Input Voltage: | ALL |
|---|---|
| Driving Method: | Serial/parallel |
| Customize: | Support |
1.3 Inch PMOLED MODULE 128X64 Resolution 3/4-SPI I2C Interface Driving IC SH1106G
| Display Technology: | PMoled Display |
|---|---|
| Name: | Oled Display |
| Size: | 1.3 " |
1.54 Inch Touch Screen TFT Display, 240x240 resolution, SPI Interface ST7789V IC Driving
| Shape: | Square |
|---|---|
| Application: | Smart Watch |
| Size: | 1.54 |
2.4 Inch Uart Tft Display 240x320 Resolution TTL Interface ,14 pins 4-Wire SPI serial screen
| Display Technology: | Uart Display |
|---|---|
| Name: | Serial Port Screen |
| Size: | 2.4" |
0.96 Inch Fstn / Positive / Transmissive Mono Lcd 128x64 Resolution 1/65duty,1/9bias
| Display Mode: | FSTN LCD |
|---|---|
| Name: | Dot-Matrix Mono Lcd |
| Drive IC: | ST7567S |

