All Products
-
LCD TFT Display
-
Touch Screen TFT Display
-
Round TFT Display
-
TFT Color Display
-
AMOLED Display Module
-
Micro OLED Display
-
Bar Type TFT
-
Square TFT Display
-
High Brightness LCD Display
-
COB LCD Display
-
Sunlight Readable TFT
-
UART TFT Display
-
LCD Display Module
-
PMOLED Display
-
Epaper Display
-
LED Digital Display
-
Capacitive Touch Panel
Keywords [ 4 inch tft lcd display module ] match 910 Products.
3.4 Inch Bar Type TFT Lcd Module , 180X640 Resolution, 16pins MCU Interface
| Display Technology: | Lcd Module |
|---|---|
| Name: | LCD Display |
| Size: | 3.4 |
1.77 inch tft display module, 128x160 resolution, 4wire SPI interface,220 c/d
| Touch Panel Ic: | GT911 |
|---|---|
| Interface: | HDMI,MIPI,RGB,LVDS,SPI |
| Active Area: | 216.96(W)*135.6(H)mm |
3.97 inch tft display module, 480x800 module, RGB interface,driving IC R61408
| Viewing Angle: | ALL |
|---|---|
| Touch Panel Ic: | 40 Pins RGB |
| Luminance: | 300 (min),450 (Typ.) |
10.1 inch TFT display module, 1024X600 resolution,50 PINS RGB interface,380c/d
| Operating Temperature: | 0~50℃,-20~70℃ |
|---|---|
| View Angle: | ALL |
| Contrast Ratio: | 1000:1 |
9 inch tft display module 1024x600 resolution 50 pins RGB 350C/D
| Display Technology: | Digital Signage Display |
|---|---|
| Name: | Advertising Displays |
| Size: | 12.3" |
3.97 inch tft display module , 480x800 resolution, 25 PINS MIPI interface, driving IC ST7701S
| Display Technology: | Advertising Display Screen |
|---|---|
| Name: | Car Lcd Panel |
| Size: | 3.97 |
5.98 Inch High Resolution Tft Display Module 1440×2560 Dots 50 Pins MIPI 400C/D Free View Angle
| Display Technology: | High Resolution TFT |
|---|---|
| Name: | Tft Module |
| Size: | 5.98 |
1.5 Inch Circular TFT Display , 320x320 24PINS MIPI, 350cd/M2 Circle LCD Display
| Display Technology: | Tft Display |
|---|---|
| Name: | Round TFT Display |
| Size: | 1.5" |
12.8 inch tft display module 1920*1080 resolution,50 pin LVDS interface, 700c/d
| Contrast Ratio: | 1000:1 |
|---|---|
| Interface: | 40 Pins RGB |
| Backlight Type: | LED |
1.28 inch tft display module 240x240 resolution 8 PINS SPI driving IC GC9A01
| Display Technology: | Uart Display |
|---|---|
| Name: | Serial Port Screen |
| Size: | 1.28" |

